Kiedy należy składać nowe deklaracje podatkowe w Holandii?

Nowe deklaracje podatkowe można składać już od 1 marca 2015 roku.

Na co zwrócić uwagę podczas wypełniania holenderskiej deklaracji podatkowej?

W szczególności na poprawność wszystkich wypełnionych danych, nawet tych, które zostały wypełnione przez holenderski urząd skarbowy. Ok. 60% zeznania podatkowego jest wypełnione przez holenderski urząd skarbowy, resztę – ok. 40% musisz wypełnić sam.

Rozliczanie podatku holenderskiegoNiestety, większość osób nie sprawdza pół wypełnionych przez US, wierząc, że dane – kwoty przez nich wpisane są w 100% poprawne. Niestety w razie jakichkolwiek nieścisłości, to Ty jesteś odpowiedzialny za dane tam wpisane, a nie urząd skarbowy. Dlatego zalecamy dokładne i ostrożne sprawdzenie wszystkich danych (kwot) wpisanych w formularzu, by uchronić się przed konsekwencjami wynikającymi z podania nieprawidłowych danych. Możesz wówczas zapłacić wyższy podatek, niż dotychczas płaciłeś lub otrzymasz zwrot podatku na mniejszą kwotę.

Do kiedy należy złożyć deklarację podatkową w Holandii?

Swoją deklarację podatkową należy złożyć w urzędzie skarbowym do 1 maja. Dopuszcza się możliwość przedłużenia tego terminu do dnia 1 września.

Wcześniejsze zwroty

Jeżeli zależy Ci na tym, by szybciej otrzymać zwrot podatku lub też acceptgiro – dokument płatności za zapłaconą kwotę, należy deklarację złożyć najpóźniej do 1 kwietnia.