Gdzie wyjechać do Holandii? Czyli najbezpieczniejsze i najbardziej niebezpieczne miasta Holandii!

Jeżeli zastanawiasz się nad wyjazdem do Holandii i zależy Ci by zamieszkać w spokojnej, cichej i w miarę bezpiecznej miejscowości, zobacz ranking najbardziej bezpiecznych i niebezpiecznych miast w Holandii, który został niedawno opublikowany w AD Crime Meter 2015 na podstawie źródeł policyjnych.

Najbardziej niebezpieczne miasta Holandii

#1 Amsterdam

Amsterdam - miasto, stolica Holadnii

Przepiękny Amsterdam

Już drugi rok z rzędu, na pierwszej pozycji rankingu najbardziej niebezpiecznych miast Holandii znajduje się Amsterdam.

Amsterdam to niezwykle piękne miasto, które wręcz należy zobaczyć będąc lub przejeżdżając przez Holandię.
Jest miastem bardzo rozwiniętym oraz rozrywkowym, przez co w ciągu roku odwiedza go bardzo wielu turystów. Zamieszkuje go również wielu obcokrajowców, a to wszystko ma duże znaczenie na to, że króluje na liście miast najbardziej niebezpiecznych w Holandii.

W szczególności turyści i przejezdni to sprawcy większości czynów. W Amsterdamie najwięcej przestępstw to kradzieże kieszonkowe oraz napaści uliczne.

#2 Maastricht

Tuż za Amsterdamem na zniesławionej liście znajduje się Maastricht, podobnie jak w zeszłym roku. Różnica pomiędzy Amsterdamem a Maastricht jest niewielka, szczególnie w tym roku, ponieważ zwiększyła się w nim liczba przestępstw.

W Maastricht głównie popełniane przestępstwa to włamania, kradzieże samochodów oraz przestępstwa na tle narkotykowym.

#3 Rotterdam

Trzecie miejsce w rankingu najbardziej niebezpiecznych miast Holandii zajmuje Rotterdam, również piękne, popularne i wysoko turystycznie rozwinięte miasto.

Najbardziej bezpieczne miasta Holandii

Jeżeli cenisz sobie spokój i bezpieczeństwo to zwróć szczególną uwagę na poniższe trzy miasta, ponieważ to one są najbezpieczniejszymi miastami w Holandii, odnotowują najmniej przypadków jakichkolwiek przestępstw. Należą do nich:

#1 Korendijk

#2 Kapelle

#3 Zuidhorn

A Ty w jakim mieście mieszkasz? Zachęcamy do wyrażania swoich doświadczeń w komentarzach. Napisz, jakie miasto polecasz, a jakie odradzasz wszystkim osobom, które planują wyjechać do Holandii.