Praca tymczasowa w Holandii a nieprawidłowości

Pracujesz w charakterze pracownika tymczasowego i padłeś ofiarą nielegalnych praktyk ze strony agencji pracy tymczasowej? Lub może masz znajomego, który został wykorzystany przez pośredników pracy tymczasowej? Teraz możesz to zgłosić!

W Holandii nadal bardzo często można spotkać się z tym, że agencje pracy tymczasowej nadużywają prawa i wykorzystują ludzi, którzy przyjechali zarobić. Najczęściej agencje oszukują sowich pracowników na wynagrodzeniu, które jest znacznie zaniżone lub zmuszają do pracy w większym wymiarze godzinowym w ciągu dnia. Agencje pracy tymczasowej w ten sposób zarabiają często duże pieniądze kosztem ciężko pracujących ludzi.

Punkt zgłoszeń nadużyć ze strony agencji pracy tymczasowych już jest!

Aby temu zapobiec, stworzono specjalny punkt zgłoszeń nieuczciwych agencji pracy tymczasowej – Meldpunt Malafide Uitzendbureaus.

W związku z tym, jeżeli padłeś ofiarą poniższych praktyk lub masz znajomego, który został w ten sposób oszukany, koniecznie to zgłoś – walczmy z wykorzystywaniem uczciwych i ciężko pracujących ludzi.
Do nieuczciwych i najczęściej stosowanych praktyk agencji pracy tymczasowej należą takie uchybienia jak:

  • zaniżanie wynagrodzenia,
  • za długi czas pracy,
  • brak dodatku urlopowego,
  • potrącanie z wynagrodzenia zbyt dużych kwot za np. za zakwaterowanie czy dojazd do pracy,
  • nieodprowadzanie przez pośredników składek na ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • nielegalne zatrudnienie.

Należy zaznaczyć, że zgłoszenia można dokonywać całkowicie anonimowo! Można to zrobić zarówno pisemnie lub poprzez specjalny formularz dostępny na stronie internetowej: http://www.inspectieszw.nl a także dzwoniąc pod numer tel. 0 800 51 51.