Opóźnienia w sprawie decyzji podatkowych za 1 lipca 2015

Ci, którzy złożyli swoje deklaracje podatkowe do 15 kwietnia 2015 roku, mieli rzekomo otrzymać decyzję podatkową do dnia 1 lipca 2015 roku, jednak nie wszyscy do dnia dzisiejszego je jeszcze otrzymali.

Opóźnienia w kwestii rozliczania podstkuJak informuje holenderski urząd skarbowy Belastingdienstbędą opóźnienia i to nawet spore. Czas ten może wydłużyć się nawet do 31 marca 2016 roku!

Czym są spowodowane opóźnienia?

Jak informuje Belastingdiensturzędnicy muszą ręcznie posprawdzać niektóre informacje, więc do tego czasu raczej nie ma co liczyć na jakiekolwiek decyzje w tej sprawie.

Jakie informacje Belastingdienst chce sprawdzić?

Podobno m.i.n. mają być to dane dotyczące światowych dochodów podatników, to czy posiadają nieruchomości lub dzieci.

Z czym to się wiąże?

Z tym, że wielu podatników będzie musiało wysłać zaświadczenia informujące o wysokości dochodów z urzędów podatkowych z kraju zameldowania. Aby w Polsce móc otrzymać takie zaświadczenie – należy najpierw złożyć swoją deklarację podatkową – jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś – teraz będziesz musiał.

Jeżeli zaliczysz się do grona osób, które będą musiały dosłać dodatkowe informacje – zostaniesz o tym listownie poinformowany przez holenderski urząd. Dowiesz się także jakich informacji od Ciebie potrzebują. W związku z tym nigdy nie lekceważ żadnej korespondencji, którą wysyła do Ciebie holenderski urząd skarbowy Belastingdienst.

 

Holenderskie tłumaczenia oraz wyjaśnienia treści pism i dokumentów holenderskich