Pobierasz jakiekolwiek dofinansowanie z Holandii? Koniecznie przeczytaj!

Jeżeli pobierasz jakiekolwiek dofinansowanie z Holandii, np. kinderopvangtoeslag, huurtoeslag, zorgtoeslag, kindgebonden budget (w systemie zaliczkowym) to koniecznie i jak najprędzej dostarczcie do Urzędu Skarbowego Belastingdienst swoje planowane dochody, jakie przewidujecie uzyskać w przyszłym, 2016 roku.

Jest to bardzo istotne z chociażby dwóch powodów:

Kobieta rozmyślająca o swoich finansówPo pierwsze: mamy koniec listopada, a dofinansowania wypłacane są za miesiąc z góry, więc już w grudniu otrzymacie dofinansowanie za miesiąc styczeń 2016! Dlatego, jeżeli przypuszczasz, że w swoich dochodach zajdą jakieś zmiany, należy natychmiastowo poinformować o tym holenderski Urząd Skarbowy Belastingdienst.

Po drugie: jeżeli nie zaktualizujecie informacji w Belastingdienst dotyczących swoich dochodów – wyliczą oni wysokość dofinansowania na podstawie danych z poprzednich lat, które bardzo często są nieaktualne (np. z powodów związanych z zmianą pracy/stanowiska, zmianą ilości godzin, czy też dotyczące zasiłku). Następstwem tej sytuacji będzie duże prawdopodobieństwo konieczności zwrócenia całej kwoty dofinansowania (lub jej części).

Jeżeli masz problem z przekazaniem jakichkolwiek informacji do holenderskich instytucji państwowych np.  Belastingdienst (i nie tylko), zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów: http://www.dutchables.pl/oferta/dodatki-i-zasilki-dla-osob-zatrudnionych-w-holandii.html#svb