„Historia dla Polonii” – ruszył portal dla polskich dzieci za granicą

Osoby, które wyjechały za granicę wraz z dziećmi – bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w programie, który został specjalnie przygotowany z myślą o polskich dzieciach, mieszkających i żyjących za granicą.

Program nazywa się „Historia dla Polonii”.
Dzięki niemu dzieci i młodzież mogą uzupełnić swoją wiedzę na temat Polski lub zupełnie od podstaw poznać jej dzieje. Program jest szczególnie istotny dla tych młodych osób, które w przyszłości planują powrócić do Polski i kontynuować naukę w polskiej szkole.

 

Platforma edukacyjna „Historia dla Polski”

Platforma edukacyjna „Historia dla Polonii” tak de facto skierowana jest nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla nauczycieli.

Laptop oparty o książki

fot. Jeshu John

Dla dzieci i młodzieży:

Materiały zawarte na platformie edukacyjnej zostały podzielone na dwa poziomy:

  1. dla uczniów z klas 4-6 wg polskich szkół podstawowych (od wieku 9 – 13 lat) oraz
  2. dla uczniów z klas gimnazjalnych (od wieku 13 – 16 lat).

Każdy uczeń samodzielnie poznaje kolejne zagadnienia. Może je poznawać w zupełnie dowolnym czasie oraz tempie. Każdy poziom zawiera 15 lekcji, który został także wzbogacony bogatym materiałem graficznym oraz filmowym. Co istotne i bardzo ciekawe – zakończenie każdego etapu kursu historii Polski wiąże się z otrzymaniem certyfikatu Znawcy Historii Polski.

Dla nauczycieli:

Platforma edukacja „Historia Polski” jest także bogatym zbiorem materiałów, bardzo przydatnym dla nauczycieli do przeprowadzenia zajęć. Znajdą na nim takie materiały jak:

  • scenariusz lekcji,
  • filmy oraz prezentacje edukacyjne,
  • różnego rodzaju zadania i ćwiczenia dla uczniów wraz z wskazówkami, jak można uczniom urozmaicić lekcję, by zachęcić ich do większej aktywności.

Zachęcamy więc do wejścia na platformę edukacyjną http://platforma.historiadlapolonii.pl.

Aby móc z niej korzystać w pierwszej kolejności należy się zarejestrować (dla nowych użytkowników) lub zalogować (dla użytkowników zarejestrowanych).