Aangiftebrief – Holenderskie wezwanie od Belastingdienst!

Jeżeli dostałeś pismo zatytułowane „Aangiftebrief” od holenderskiego urzędu skarbowego Belastingdienst, znaczy to, że jesteś zobowiązany do obowiązkowego złożenia swojej deklaracji podatkowej.

Czym jest Aangiftebrief?

Aangiftebrief – to dokument mówiący o tym, że holenderski urząd wzywa Cię (podatnika) do obowiązkowego! złożenia swojej deklaracji podatkowej za dany rok podatkowy.

Gdy dostaniesz takie pismo, musisz obowiązkowo dostarczyć deklarację, bez względu na to, czy w danym roku rzeczywiście pracowałeś w Holandii, czy też nie. Jeżeli jednak zaliczasz się do tych osób, co w danym roku podatkowym nie uzyskały żadnego dochodu na terenie Holandii, powinieneś poinformować o tym holenderski urząd skarbowy – Belastingdienst.

Pod żadnym pozorem nie możesz zlekceważyć tego pisma, nawet w sytuacji, gdy w danym roku podatkowym nie podejmowałeś żadnej pracy w Holandii, ponieważ w takim wypadku możesz spodziewać się narzucenia wysokiej kary finansowej (nawet 2500-3000 €)! Oczywiście można się odwołać od zapłaty kary, jednak lepiej oszczędzić sobie z tym zachodu, nieprzyjemności i niepotrzebnych stresów.

Naprawdę, nigdy nie lekceważcie żadnej, powtarzam żadnej korespondencji, szczególnie z Belastingdienst lub innych instytucji i urzędów holenderskich. Jeżeli macie z czymś problem, nie wahajcie się skorzystać z pomocy doświadczonych osób! Nie ma sensu potem odwracać wszystkiego, szczególnie, że może wiązać się to nie tylko z stratą czasu, ale także z dodatkowymi kosztami oraz nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Przypominamy, że termin złożenia deklaracji podatkowej za rok 2014 mija dnia 1 lipca 2015 roku, więc jeżeli masz już wszystkie niezbędne dokumenty – nie zwlekaj dłużej, tylko rozlicz podatek holenderski, zanim zapomnisz!

Rozliczanie podatku holenderskiego